Vyhledávání


CzechTeam-ParaTT11

 

Krajský přebor ZPS

29.03.2014 15:50

Premiérová účast více či méně našich hráčů a hráček na krajském přeboru zdravotně postižených sportovců skončila nad očekávání úspěšně. Turnaj pořádaný hradeckou Čechií u nás na Integře odehráli opravdu naši Jana, Matěj, Leo a Filip a trochu naši Květa Telváková ze Skřivan a Lukáš Schauer z Letohradu. Dámskou kategorii Květa s Janou ovládly - první místo pro Květu jasně, druhé pro Janu po super těsné koncovce v pátém setu 14:12 v přímém zápase o druhé místo. 

V pánské kategorii Filip, dopsaný jako náhradník do lepší A skupiny, po 4 prohrách poslední výhra nad Honzou Morávkem. Bylo to těžké, soupeři vesměs výrazně zkušenější, občas s podporou "materiálu", přesto zbytečně moc chyb. Ale poslední výhra převážila, takže domů s úsměvem, pak spánek bez přestávky 15:00 - 7:00 :-). 

Ostatní kluci v B kategorii - Lukáš úmyslně ponechaný ve slabší skupině s možností na super výsledek potvrdil ambice a došel do finále.

Tam si premiérově zahrál proti hráči na vozíku. Kdo nemá zkušenost s kvalitou hry hráčů na vozíku, ten by byl šokován - podobně jako autor tohoto článku. Lukáš super výkon, ale naprosto jasná prohra - vystřílený od stolu chlapem, který to musel odehrát jak jinak než  z místa. Absolutní respekt. Doporučuji se přijít někdy podívat na podobnou akci na vlastní oči.

Leo a Matěj postup ze skupiny, pak už prohry. 

Všem našim hráčům pochvala za snahu a dobré výkony. Organizátorům z Čechie jsme se snažili trochu pomoci s přípravou a úklidem herny a rozhodováním + naši mladí včetně paní Hanky Svobodové :-) v roli sběračů míčků. 

Snad i naše drobná pomoc přispěla k úspěšnému průběhu celé akce, které se dle ředitele turnaje Vládi Víta zúčastnil neobvykle vysoký počet hráčů. 

(pz)