Vyhledávání


CzechTeam-ParaTT11

 

Pátá třída odstartovala

05.10.2012 21:19

Naše Béčko má  za sebou premiéru v 5. třídě týmové soutěže neregistrovaných. Historické utkání jsme odehráli doma ve velké tělocvičně, tedy místě, které je hodno utkání podobného významu. Domácí borci a borkyně nastoupili v růžových skoro už retro dresech, ve kterých obvykle nastupuje Áčko, ale to se časem změní ... nechte se překvapit. Pro část hráčů to byla skutečně zápasová premiéra a to nejen v lize neregistrovaných. Z domácí sestavy Leoš, Jirka Hájek, Verča, Leo Matyáš a Matěj byl asi nejzkušenějším borcem Matěj díky několika málo zápasům v RP2 (v loňské a předloňské sezoně) a naopak mnoha účastem na turnajích pro MPS. Pro Leoše a Jirku Hájku byla úvodní 4hra skutečnou zápasovou premiérou. Nabízí se napsat, že to podle toho dopadlo, ale to by byl jen vtip, i když výsledek

by k takovému hodnocení sváděl. Pravda je, že k prvnímu zápasu vedle nominovaných hráčů obvykle nastupují i nepovolaní hráči Nervozita a Nezkušenost - a to moc velké posily nebývají. V každém případě soupeř vyhrál zaslouženě, naši borci prohráli i přes silnou podporu diváků (Roman 1ks + Munzarovi 3ks + Bažantovi 2ks), odborné rozhodování zkušenými (Jarda) i méně zkušenými (Filip a další) rozhodčími, trenérský (Lucka) a kapitánský (Pavel) dohled a profesionální rady zkušeného borce hrajícího téměř současně za Slavii, DTJ a Integru (Honza). Speciální zmínku zaslouží Jirka za profi výkon podavače míčků pro hráče Čechie a Filip, který byl z taktických důvodů stažen ze sestavy, aby dal příležitost Matějovi a Leovi. 

K hráčům - zářivou hvězdou večera byla Verča a to nejen díky slušivému retro dresu. Verča uhrála 3/4 po fakt vynikajících výkonech, ve kterých uplatnila to co umí v tréninku ... a to se ji v zápasech zatím nikdy nepodařilo. Jardova psychologická příprava asi přinesla své výsledky. V televizi by Verčin vítězný bekhendový topspinový útok za stavu 2:2 a 10:9 komentovali asi takto ... "takový úder za tohoto stavu odlišuje velké hráče od těch průměrných" :-). Prostě to tam Verča pustila jako kdyby to bylo 0:0. Matěj 1/2,5 je taky vynikající výsledek a hlavně dobrý výkon, Matěji raduj se, je to úspěch! Leo bohužel bez bodu 0/2,5, škoda 2:3 ve 4hře při vedení 2:0, ve 2hrách to bylo těžké, protože proti silnějším hráčům než proti kterým hrál Matěj. Leo, nebuď smutný! Leoš Palička - první zápas a hned bod 1/4,5, nervozita postupně odcházela. Jirka Hájek bez bodu 0/4,5, za Hájkovic to uhrála Verča. Škoda poslední zápas 2:3 a 9:11 v pátém, mohl být u Hájků mejdan (asi byl i tak?). Slabina všech byla jasná, ale psát to sem nebudu, rozhodně to potrénujeme.

Pro všechny hráče platí jedna nepříjemná pravda - Čechie D skončila vloni v tabulce  na třetím místě od konce, takže většina soupeřů bude pravděpodobně silnější. Proto se musíme pokusit postupně zlepšovat naše výkony a také se psychicky připravit na to, že porážek asi bude více než vítězství. Jde o to užít si možnost zahrát si se soupeři, protože trénovat bez zápasů je fajn, ale zápasy se tréninkem nahradit nedají. Soupeřům gratulace. 

Hvězda utkání

Nástup jako na extralize

Čechie šedočerná

Integra růžová, trenérka modročerná

 

Integra bez trenérky, ale s mužem v pozadí

Pánové nervózní, Verča vysmátá

4hry

Leoš s Jirkou

Leo s Matějem

Všechny naše debly, všichni naši rozhodčí

      

Klukům to sluší

Zaujatý rozhodčí Hájek, zaujatá hráčka Hájková

Leovo ležérní držení

Matějova variace na klasickou stříšku

Verča 0:0

      

Leův čáp                  Muži v pozadí, i když v popředí         Jarda si to hlídá

Leoš bez soupeře

Leoš se soupeřem

Vzorový forhend

   

   Veronika  x  Veronika

Jirkův úvodní Japan pozdrav...

 ... a neopakovatelný kytarový riff

Skoro konec

Závěrečný úsměv.

(pz)