Vyhledávání


CzechTeam-ParaTT11

 

Orienťák po Hradci aneb soustředění reprezentace MPS a nadějí

19.11.2011 13:31

Tradiční podzimní soustředění reprezentace ČR MPS organizované Integrou pod hlavičkou Českého svazu mentálně postižených sportovců (ČSMPS) mělo letos několik netradičních prvků, přesto se tradičně vydařilo :-). 

Letošní soustředění bylo proti obvyklým zářijovým nebo říjnovým termínům pounuto do listopadu. Díky tomu se listopad stal doslova měsícem stolního tenisu - pro sportovce účastnící se turnajů ve stolním tenisu pro MPS to platí určitě - akcí pořádaných od konce října do konce listopadu je opravdu slušná řada (regionální kolo, celostátní turnaj ve Dvoře, soustředění v Hradci Králové, mistrovství republiky v HK, mezistátní zápas v Rakousku).

Další novinkou bylo složení účastníků soustředění - vůbec poprvé bylo soustředění určené jak pro zkušené reprezentanty tak pro mladé naděje. Takže k 6 reprezentantům (Honza Pokuta, Marek Chabičovský, Ondra Točík, Marcela Červeňáková, Maruška Horváthová, Květa Telváková) se přidali mládežníci ze Sedlece (Daniel, Roman, Zoltán), Chlumce (Pavel, Kevin, Sabina, Nikola) a domácí borci Dan, Filip, Ivan, Verča, Kristýna a Jana. K tomu Tonda j.h. Slušná masovka.

Poslední novinkou byl v nadpise zmíněný orienťák - ve skutečnosti jsme žádný orienťák neběželi, ale museli jsme vystřídat 3 různé hradecké herny. Důvod byl prostý - naše herna byla obsazena a jiný termín nepadal v úvahu. Ale nikdo se neztratil ... tedy o nikom nevím.

A vlastně ještě jedna novinka by se našla - stravování v občerstvovně s názvem Naše restaurace bylo také premiérou. Název lokálu nezklamal - starali se o nás jako doma ... ale o přejmenování restaurace na Naše restaurace Integra prý zatím neuvažují.

No a ke sportu - ve čtvrtek odpoledne jsme si na Montasu v Kuklenách dali kombinaci pinec + badminton - pro většinu nebyl beďas nic nového, ale hra na opravdovém kurtu byla naopak nová skoro pro všechny. Pinec byl ve čtvrtek zaměřen hlavně na trénink 4her. V pátek jsme se přesunuli na DTJ, kde jsme nasadili dvpojboj stolní tenis + tenis. Bez ohledu na předsudky, že stolní a normální tenis se nemají kombinovat, se všichni hráči vrhli na trénink s malým i velkým míčem. Pravda, tenisovou raketu někteří drželi v ruce poprvé, ale všichni trefovali úspěšně - za hoďku jsme zvládli forhend, bekhend i servis, takže kdo chcete naučit tenis za hodinu, ozvěte se do Integry, mají tam 2 vynikající úplně neznámé trenéry. Ale hlavní byl samozřejmě tenis stolní a ten po dopoledním tréninku pokračovalk odpoledne týmovým turnajem, ve kterém vyhrály Lvíčata ze Sedlece a slečny z Chlumce. V jednotlivcích nejlepší lvíče Daniel a naše slečna Veronika. Pak ještě pár setů nadějí proti repre a naděje skončili. Repre ještě trénink / zápasy mezi sebou a pak už konec opravdu. Mezitím přes den ještě relax pro repre v aquaparku a v solné jeskyni, jen to počasí venku nebylo úplně relaxační. V sobotu už naděje měli volno, ale repre si zahráli v "boudě" na Slavii přátelák proti našim kámošům z DTJ Slavie. Boje vyrovnané, nakonec těsné vítězství domácích borců, ale všichni si zahráli suprově a mohlo se jít na závěrečný oběd. 

To ve stručnosti vše, skoro se všemi se uvidíme už v úterý na republikovém mistrovství - kde jinde než na Integře. 

Z každého dne pár fotek - koukněte. 

    

čtvrtek  pátek  sobota

(pz)