Vyhledávání

CzechTeam-ParaTT11

Super výsledky na MLŠ

15.10.2011 17:14

První turnaj Městské ligy škol odehráli dnes naši mlaďáci Dan, Filip a Ivan na DTJ. V novém školním roce bylo zajímavé sledovat, jak se změnila konkurence - a změnila se hodně, pro nás správným způsobem.

V rekonstruované a rozšířené hale, kterou pokřtil před 2 měsíci i Petr Korbel, nejdříve zahráli starší žáci. A právě u nich se konkurence změnila zásadně - většina tradičních účastníků z loňska (možná dokonce všichni kromě našich borců) už (asi) opustila základní školu, takže 8 hráčů bylo méně než obvykle a hráčská úroveň se vyrovnala směrem k úrovni našich kluků. A jak to probíhalo? Klasický systém 2 x 2 skupiny po 4 hráčích - Dan a Filip každý v jiné skupině. Dan vyhrál všechny 3 zápasy a šel do finálové skupiny s jedním vítězstvím, Filip s jednou porážkou a dvěma vítezstvími postoupil mezi 4 finalisty také, i když bez vítězného zápasu =  s jedním prohraným zápasem. Ve finálové skupině zase každý s každým se započítáním zápasů ze skupiny. První zápas Dan x Filip vyhrál Dan 3:1, když vyhrál za stavu 1:1 těsně třetí set a tím rozhodl celý zápas - poslední set už byl celkem jednoznačný. Poslední zápasy pak rozhodovaly o medailích - Dan svoje finále prohrál, naopak Filip match o třetí místo uhrál po prohraném prvním setu 3:1. Takže Dan stříbro a Filip bronz = historicky první medaile pro Speciální školy a Integru ve starších žácích. Klukům velká gratulace - hra super a chování na jedničku, medaile zasloužené.

Mladší žáci naopak skoro ve stejné sestavě jako vloni a ta byla silnější než ve starších žácích. Kluci už se spolu všichni znají a tak si to rozdali takhle: Zase klasický systém 2 x 2 skupiny po 5 hráčích (včetně 2 malých slečen, které si pak zahrály své finále) - Ivan po 3 výhrách a 1 prohře do finálové čtyřky s jednou porážkou. Bohužel ve finále oba zápasy s mladými Havrdy prohra, takže čtvrté místo. I tak hezký výsledek, prohra s kluky, kteří hrají opravdu dobře. Ivanovi velká pochvala nejen za výkon a za chování, ale hlavně za fair play - přiznání dopadu míčku na hranu stolu, kterého si nikdo nevšiml.

Další turnaj 17. listopadu, kluci tam budou zase :-).

Starší žáci, naši borci v dresech Integry.