Vyhledávání


CzechTeam-ParaTT11

 

Třikrát medaile z MLŠ

26.02.2011 18:05

Třetí turnaj Městské ligy škol si dnes na DTJ zahrála historicky početně nejsilnější sestava Speciálních škol - tradiční účastníky chlapeckých kategorií Ivana a Filipa doplnil Daniel a dívčí kategorii si zahrály Kristýna a Veronika. Výsledkově to dopadlo dost dobře a naše děcka si kromě deštníků a dalších věcných cen odnesla domů i 3 medaile.  

Ivan si zopáknul výhru z 2. turnaje a vyhrál všechno, což obnášelo 5 zápasů. Tentokrát se mladších žáků sešlo výjimečně hodně (13), takže se hrály základní skupiny (3 skupiny se 3 hráči, 1 skupina se 4 hráči) a pak play off a zápasy o umístění. Ivan hrál v suverénně nejsilnější skupině a oba zápasy vyhrál = postup do čvrtfinále z prvního místa. Ve vyřazovací části to šlo podobně dobře = první místo, velká radost a velká gratulace. Ve finále hrál Ivan proti klučinovi ze stěžerského oddílu, takže malé pokračování včerejšího přáteláku. Ivan super šikovná ruka, ještě je potřeba naučit se použít v celém průběhu zápasů to, co Ivan opravdu umí.

Veronika a Kristýna = 1. a 2. místo ve starších žákyních. Pravda je, že ty medaile byly jisté předem, protože slečen se víc nesešlo. Aby to holky neměly tak jednoduché, zahrály si nejdříve ve skupinách se staršími žáky, kde dle očekávání svoje zápasy prohrály - vzhledem k tomu, že třeba Verča hrála jeden zápas proti Matějovi Hanzlovi, známému borci ze Slavie, tak se není čemu divit. Po skončení skupin si holky zahrály o první místo a Verča je přece jen o něco silnější než Kristýna -> zlato pro Verču. Holkám velká pochvala - za výkon i za odvahu! 

Starší žáci jsou tradičně nejsilnější kategorie ... vítěz Matěj Hanzl je suverénně nejlepší, ale 3-4 další kluci jsou opravdu dobří, dalších 4-6 jsou taky kvalitní hráči a obvykle 2-4 jsou výkonnostně srovnatelní s našimi kluky. Hrací systém podobný jako u mladších žáků - v základních skupinách Daniel a Filip prohráli všechny zápasy. Filip jeden zápas relativně vyrovnaně - sice jasná prohra 0:3, ale soupeř musel hrát naplno; druhý soupeř naplno hrát nemusel. Ve skupině o 9.-11. místo si to nejdříve naši kluci rozdali mezi sebou a Filip byl úspěšnější (3:0), pak Dan vyhrál 3:0 nad "cizím" soupeřem. Poslední zápas Filip také vyhrál. Takže Filip 9. místo a Dan 10. místo. I klukům velká pochvala. Dana jsem dlouho neviděl hrát a ohromně se zlepšil!

Mladší holky si zahrály v 6 - tam tradičně bez naší účasti.

Kluci a holky se už těší na další turnaj - do konce školního roku bude určitě ještě 1; dle Filipa budou dokonce ještě 2 ... ale to je nejisté:-)

(pz)