INTEGRA

Oddíl stolního tenisu sportovního klubu SK INtegra Hradec Králové působí v rámci sdružení SK INTEGRA, z.s. To bylo založeno na podzim roku 1992 a je jedním ze zakládajících členů Českého svazu mentálně postižených sportovců. SK INTEGRA organizuje především sportovní aktivity žáků, studentů, klientů či absolventů speciálních škol se vzdělávacími programy pro mentálně postižené. Základním posláním SK INtegra je zapojit mentálně postižené do pravidelné sportovní činnosti dle jejich zaměření a schopností, vybudovat u nich kladný vztah ke sportu, aby se stal jejich celoživotní zálibou. Členy klubu jsou i trenéři, rodiče, dobrovolníci, doprovodné osoby i nehendikepovaní sportovci. Sportovci z INTEGRY se aktivně zapojují nejen do tréninků, ale i do soutěží. INTEGRA Hradec Králové působí v rámci Speciálních škol v Hradci Králové a spolupracuje mj. se Sdružením rodičů při Speciálních školách.  

INtegrace

INtegra není úplně obvyklý název pro sportovní klub. A co to cize znějící slovo znamená? INtegra znamená zkráceně "integrace" neboli zapojení, začlenění. A jak v INTEGŘE integrujeme? Takhle:

Podporujeme vztah lidí s mentálním postižením ke sportu.

... připravujeme pravidelné tréninky, aby se sport stal neodmyslitelnou součástí života členů INTEGRY.

Umožňujeme setkávání sportovců s mentálním postižením z různých klubů.

... organizujeme účast na soutěžích určených pro sportovce s mentálním postižením.

Zapojujeme sportovce s mentálním postižením do sportovních aktivit s nehendikepovanými sportovci.

... začleňujeme nehendikepované sportovce do tréninků a soustředění a naopak sportovce s hendikepem zařazujeme do soutěží a soustředění s nehendikepovanými hráči.

Ukazujeme, co všechno sportovci s mentálním postižením zvládnou (i co nezvládnou).

... trénujeme a soutěžíme pohromadě sportovci s hendikepem i bez, což je pro mnohé sportovce bez hendikepu jedním z prvních přímých kontaktů s hendikepovanými lidmi. Našim cílem je, aby tato setkání vedla ke vzájemnému pochopení, toleranci a někdy možná i trochu jinému pohledu na okolní svět a problémy, které nás obklopují.

INTEGRA Hradec Králové STOLNÍ TENIS
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!