Soutěže 2021 – 2022

Plán před sezónou: V sezóně 2021 – 2022 nastupuje INtegra potřetí ve své historii se třemi týmy v soutěži neregistrovaných stolních tenistů v Hradci Králové a plány zůstávají beze změny proti zrušené COVID sezóně 2020 –  2021.  

Zhodnocení po sezóně: Hlavním úspěchem je dohrání celé soutěže v době (snad) končící COVID pandemie. A to je po dvou sezonách, ovlivněných více (sezóna 2020 – 2021) či méně (2019 – 2020) nepříznivou covidovou situací, malý zázrak vzhledem k tomu, že epidemiologická situace byla v určitých měsících horší než v sezónách minulých. COVID měl samozřejmě dopad na sestavy týmů, přesto se až na výjimky podařilo odehrát všechny mistráky; nám se prohra WO vyhnula díky tomu, že jsme vždy dokázali postavit minimálně 3 hráče (a to se stalo naprosto výjimečně, standardně jsme hráli v početně plné sestavě). 

A tým

Plán před sezónou: Áčko se pokusí pokračovat v postupu do vyšších pater neregistrované ligy a postup do 2. třídy je jasným cílem. To bohužel bude (už tradičně) proti duchu INtegry, tedy hrát v sestavě s hráči kategorie MPS. Důvod je jednoduchý – úroveň hry ve 3. třídě vyžaduje odpovídající výkonnost a žádný z hráčů kategorie MPS (zatím) nedosahuje úrovně potřebné pro úspěšnou hru ve 3. třídě resp. nedosahuje výsledkově kvalit kmenových hráčů A týmu. I letošní sezónu podřídíme postupu a hráči kategorie MPS budou získávat další zkušenosti v nejnižší třídě. Mezi předpokládané opory A týmu budou patřit Vojtěch Kotland, Tomáš Hejduk, Karel Pozůstal a Lucie Francová. K nim se přidají (snad i bodově) Pavel Zahálka, Pavel Čížek a Radko Feix. Soupiska A týmu je doplněna dalšími hráči z kádru B a C týmu; jejich nasazení se předpokládá v případě potřeby nebo rozhodnutého stavu. Změnou na kapitánském můstku je po odstoupení Pavla "Číži" Čížka staronový kapitán Pavel Zahálka.

Zhodnocení po sezóně: Áčko úspěšně prosvištělo další třídou, tentokrát třetí; díky tomu se blíží do cílové stanice s názvem PRVNÍ třída. Za celou sezónu ztratilo Áčko jediný remízový bod, naopak většina zápasů byla výsledkově jednoznačná, i když ne výjimečně byl výsledek jasnější než herní převaha. Hráčsky vše proběhlo víceméně podle plánu, plánované mužské opory přinesly pro tým nejvíce bodů. Z tohoto pohledu byli nejúspěšnější: Vojtěch Kotland (počet výher: 67 = nejvíce z celé INtegry!), Tomáš Hejduk (61) a Karel Pozůstal (53). Navíc Tomáš Hejduk byl z pohledu úspěšnosti (91 %) nejen prvním hráčem INtegry, ale také nejlepším hráčem 3. třídy. Do dalšího bodového tandemu se seřadili Lucie Francová (26 výher při vysoké úspěšnosti 81 % ) a Pavel Zahálka (22);, přitom Lucka si své  uhrála až na výjimky v první polovině sezóny, když odvety většinou vynechala ze zdravotních důvodů. Dílčí, ale místy důležité body přidali Pavel Čížek a Veronika Hájková. V sestavové nouzi si zahráli i Ludvík Rozkovec (3 mistráky) a Radko Feix (1 mistrák); za rozhodnutého stavu nastoupil v šesti mistrácích Filip Zahálka. 

B tým

Plán před sezónou: Po předloňské (zatím poslední dohrané) postupové sezóně bude letošní sezóna pro Béčko odlišná a díky reorganizaci soutěže klidná. V nejsilnější sestavě má sice Béčko na hru o postup, ale to by vyžadovalo podřizovat sestavu výsledkům – a to nechceme. Protože i přes předloňský postup do 5. třídy zůstane Béčko ve třídě nejnižší, může odehrát pohodovou sezónu bez postupového i sestupového tlaku. Díky tomu bude Béčko bez problémů ctít filozofii INtegry – zařazovat do utkání co nejvíce hráčů kategorie MPS. I přes mixování sestavy by Béčko mohlo skončit v horní polovině tabulky. Bodovými tahouny Béčka by měli být Pavel Zahálka, Pavel Čížek, Radko Feix a Veronika Hájková. Proto plánům na loňskou sezónu je Béčko oslabeno o Kláru Mrštinovou, která pokročila v postupném stěhování směrem na západ a krajské město vyměnila za město hlavní ... přesto Klára plánuje odehrát co nejvíce pátečních mistráků. Hráče MPS budou reprezentovat především Jana Feixová a Filip Zahálka. Na soupisce figuruje i zástupci nejmladší generace MPS: Martin Železný. Další hráči jsou na soupisce uvedení spíše pro případ nouze, ale dá se čekat i jejich zápasové nasazení.

Zhodnocení po sezóně: Vše až na dílčí výjimky podle plánu :-). Konečné šesté místo ze čtrnácti týmů je dokonce lehce nad optimistickým předpokladem možného umístění v první polovině tabulky. Hráčsky překvapila zásadním zlepšením Veronika  Hájková a jejích 57 výher znamená absolutní třetí místo za borci z A týmu Vojtou a Tomášem. Pavel Čížek (45) překvapil také, ne snad počtem výher, ale počtem odehraných zápasů, když před sezónou hlásil odehrát minimum. Další hezké body přidali Radko a Jana Feixovi (23), i když Radkovy předsezónní bodové ambice byly možná větší. Další body už byly pod 20, ale i tak často znamenaly týmovou výhru nebo remízu – Filip Zahálka (17), Iva Vitvarová (14) a Pavel Zahálka (12). Jednotkové body uhráli Klára Mrštinová a Lukáš Trvaj; bez bodu, ale zahráli si (i když minimálně) také Martin Železný a Antonín Hejduk. Z pohledu zápasového nasazení stojí za zmínku proti plánu (kromě Pavla Čížka viz výše) větší než očekávané nasazení Ivy Vitvarové, naopak menší počet zápasů Jany Feixové (především  vinou zdravotních důvodů) a minimální zápasové zapojení Kláry Mrštinové (i když se to reálně dalo čekat vzhledem k bydlení a práci v Praze). Sezóna na pohodu, jak jsme chtěli :-). 

C tým

Plán před sezónou: Céčko si díky reorganizaci soutěže také zahraje 5. třídu. Pro Céčko platí vše podobně jako pro Béčko, snad s výjimkou hypotetických postupových ambicí. Takže také klidná sezóna na obzoru. Výsledkově se dá čekat (nejen vzhledem ke kombinování sestavy) umístění ve spodní polovině tabulky. Hráči kategorie MPS Matěj Bažant, Leo Matyáš a Jiří Munzar ml. jsou posíleni zkušenými borci Miroslavem Biernatem, Ludvíkem Rozkovcem a Jiřinou Munzarovou. Oslabením nejen početním je mateřská pauza Jana Noska, který si dal pochopitelnou přestávku vzhledem k radostné rodinné události. Logickým důsledkem početního oslabení sestavy a pravděpodobných zdravotních obtíží Mirka Biernata je větší nasazení Milana Kopeckého, borce zatím bez větších pinčesových zkušenost. Zbývající hráči na soupisce jsou připravení k doplnění sestavy v případě potřeby.

Zhodnocení po sezóně:  Také Céčko potvrdilo předpoklady, i když jsme všichni doufali, že "umístění ve spodní polovině tabulky" nebudu znamenat místo poslední. Nakonec to posledním flekem skončilo, i když o umístění na 12. – 14. místě se rozhodovalo až v posledním kole. Bodovým králem Céčka se stal kapitán Ludvík Rozkovec (počet  výher: 34), těsně následovaný Jiřinou Munzarovou (31) a posilou do druhé poloviny sezóny Miroslavem Daňkem (28). Další hráči už s výrazně větším odstupem, když přes 10 se dostal Leo Matyáš (11). Další kusovky přidali Milan Kopecký, Matěj Bažant a Jiří Munzar ml. Z pohledu odehraných zápasů odehrál proti plánu minimum Matěj Bažant, kterého nahradila hlavně Jiřka a ve druhé části sezóny Mirek Daněk. I pro Céčko sezóna na pohodu, i když o něco víc vyhraných mistráků by pohodu ještě vylepšilo :-); ale to v dané sestavě nebylo reálné.

INTEGRA Hradec Králové STOLNÍ TENIS
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!