Hráči INtegry se účastní týmových soutěží a turnajů neregistrovaných hráčů. Hráči kategorie MPS navíc pravidelně hrají turnaje pořádané speciálně pro mentálně postižené sportovce.

Soutěže 2022 – 2023

V sezóně 2022 – 2023 nastupuje INtegra už tradičně se třemi týmy v soutěži neregistrovaných stolních tenistů v Hradci Králové (i když jsme vážně uvažovali o nasazení čtyř týmů). Plány proti minulé sezóně jsou pro týmy A a C beze změny; to ale neplatí pro  B tým; více viz ↓ :–).

A tým

Áčko se pokusí pokračovat v postupu a do cílové první třídy zbývá jediná příčka → cíl je jasný! To bohužel bude (už tradičně) proti duchu INtegry, tedy hrát v sestavě s hráči kategorie MPS. Důvod je jednoduchý - úroveň hry ve 2. třídě  vyžaduje odpovídající výkonnost a žádný z hráčů kategorie MPS (zatím) nedosahuje úrovně potřebné pro úspěšnou hru ve 2. třídě resp. nedosahuje výsledkově kvalit kmenových hráčů A týmu. I letošní sezónu podřídíme postupu a hráči kategorie MPS budou získávat další zkušenosti ve třídě páté. Mezi předpokládané opory A týmu budou patřit Vojtěch Kotland, Tomáš Hejduk, Karel Pozůstal a Lucie Francová. K nim se přidá Pavel Zahálka, v případě potřeby Miroslav Daněk, Veronika Hájková a Pavel Čížek. Soupiska A týmu je doplněna dalšími hráči z kádru B a C týmu; jejich nasazení se předpokládá v případě potřeby nebo rozhodnutého stavu. 

B tým

Po předloňské (zatím poslední dohrané) postupové sezóně bude letošní sezóna pro Béčko odlišná. Po obtížném rozhodování, jak pojmout další sezónu, zkusíme hrát na postup. Což by neměl (nebo minimálně nemusel) být problém v plné sestavě (Pavel Zahálka, Miroslav Daněk, Veronika Hájková, Pavel Čížek) ale to bychom porušili základní princip INtegry, tedy zařazovat do utkání co nejvíce hráčů kategorie MPS. Přesto, že minimálně do dvouher budeme nasazovat Janu Feixovou a Filipa Zahálku, pokusíme se sestavu postavit vždy tak, aby byla reálná šance na výhru. S sebou to bohužel přinese zvýšený tlak, ale pokusíme se ho nepřipouštět. Pokud se postupový cíl ukáže jako nereálný, může dojít k jeho změně. Důvodem snahy o postup je posunout Béčko o jednu třídu výše a tím od další sezóny umožnit nasazení nového týmu (Déčka) do 5. třídy, pokud na to budeme mít dost hráčů. Výše uvedené hráče plnohodnotně doplní podle potřeby Iva Vitvarová, Radko Feix a Klára Mrštinová; v případě krajní nutnosti může za chybějící hráče  zaskočit Viola Feixová.

C tým

Céčko bude hrát podobnou roli jako v sezóně minulé → další klidná sezóna na obzoru. Výsledkově se reálně očekává hra o co nejlepší umístění na konci spodní poloviny tabulky. Hráči kategorie MPS Matěj Bažant, Leo Matyáš a Jiří Munzar ml. jsou posíleni zkušenými borci Ludvíkem Rozkovcem a Jiřinou Munzarovou + po roční pauze vracejícími se Miroslavem Biernatem a Janem Noskem. Céčko je doplněno a lehce posíleno Lukášem Trvajem, V sestavě už tradičně také Milan Kopecký a nově Martin Železný. Počet hráčů je zdánlivě vysoký, ale v případě Munzarových je příští sezóna nejistá a Martin Železný bude k dispozici velmi omezeně vzhledem ke studijním povinnostem v Janských Lázních. Zbývající hráčky na soupisce jsou připraveny k doplnění sestavy v případě potřeby.

SK INtegra Hradec Králové, oddíl stolního tenisu
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!